خانه رویاهایتان را با ما بسازید

پرده کلاسیک
پرده پذیرایی

پرده کرکره فلزی

مهمترین پرده در خانه‌، پرده پذیرایی است. از آنجا که سالن یا اتاق پذیرایی در بسیاری از خانه‌های ایرانی به عنوان نقطه‌ی کانونی در نظر گرفته می‌شود، انتخاب مناسب‌ترین و بهترین پرده پذیرایی وسواس و توجه بیشتری می‌طلبد.

پرده کلاسیک؛ آرشیوی کامل از انواع پرده‌ها مناسب برای پذیرایی شما

چه در سبک‌های کلاسیک معماری که یک اتاق به محلی برای پذیرایی از مهمان اختصاص داده می‌شد، چه در معماری مدرن و منازل آپارتمانی که اتاق پذیرایی (یا مهمانخانه) با اتاق نشیمن یکی شده اند. بنابراین، لازم است هنگام انتخاب و خرید پرده‌های مناسب پذیرایی، از طرفی زیبایی و آبرومندی پرده و کل دکور از منظر مهمان در نظر گرفته شود و از سویی، نشاط و آرامش لازم برای فضای نشیمن خانواده. میزان ورود نور و همچنین حفظ حریم خصوصی نیز به عهده‌ی پرده‌هاست.
پرده پذیرایی را می‌توان از میان بسیاری از مدل‌های پرده انتخاب کرد. برخی تنها پرده‌های لاکچری و بسیار گران قیمت و با تزئینات زیاد، مانند پرده‌های سلطنتی را برای پذیرایی مناسب می‌دانند. در حالی که با استفاده از پرده‌های ساده‌تر همچون پرده‌های حریر یا توری، یا حتی پرده‌های هازان و زبرا نیز می‌توان شیک ترین پرده‌های پذیرایی را سفارش داد.پرده پذیرایی را می‌توان از میان بسیاری از مدل‌های پرده انتخاب کرد. برخی تنها پرده‌های لاکچری و بسیار گران قیمت و با تزئینات زیاد، مانند پرده‌های سلطنتی را برای پذیرایی مناسب می‌دانند. در حالی که با استفاده از پرده‌های ساده‌تر همچون پرده‌های حریر یا توری، یا حتی پرده‌های هازان و زبرا نیز می‌توان شیک ترین پرده‌های پذیرایی را سفارش داد.

انواع پرده پذیرایی

مدل‌های متنوعی از پرده‌های سنتی و مدرن را می‌توان در اتاق پذیرایی نصب کرد و از نتایج زیبا و تاثیر درخشان آنها بر دکوراسیون داخلی خانه لذت برد. درست است که در بسیاری ساختمان‌های خاص، برای دکور یک پذیراییِ دلپذیر و فاخر باید از گرانترین و مجلل‌ترین پرده مخصوص اتاق پذیرایی استفاده کرد، اما ده ها مدل پرده‌ با قیمت‌های به صرفه در بازار وجود دارند که نه تنها زیبایی آن‌ها کم از گران‌ترین پرده‌ها نداشته، بلکه می‌توانند تناسب و هماهنگی بیشتری با نیازهای انواع پذیرایی داشته باشند.

پرده کلاسیک

جنس پرده‌های پذیرایی

پرده حریر، توری و پرده مخمل از دسته پرده‌های سنتی و پرده‌های شید، زبرا، دو مکانیزم و هازان (کتان) از انواع پرده‌های مدرنی هستند که می‌توانند زینت بخش فضای اتاق پذیرایی شما باشند. مدل‌های متنوعی از پرده‌های والان نیز برای ست کردن با هر یک از پرده‌ها وجود دارد. بهترین و پرفروش‌ترین مدل‌های پرده پذیرایی از هر دوی این دسته‌ها در این صفحه موجود می‌شود. با کلیک روی هر مدل پرده می‌توانید ضمن بررسی خصوصیات آنها، سفارش خرید پرده مورد پسند خود را ثبت نمایید. ویژگی‌‌های هر یک از این مدل پرده‌ها در صفحات معرفی هر کدام آمده است.

پرده زبرا

پرده زبرا از دو لایه پارچه‌ی مخصوص با راه‌هایی از جنس پارچه و توری، ساخته می شود که می توانند با چرخیدن روی یکدیگر حالت‌های مختلفی از جلوه و نوردهی را ایجاد کنند.

پرده شید

پرده شِید نوعی پرده‌ی مدرن است که نصب آن روی پنجره‌ها باعث ایجاد سایه ای خوشایند در محیط داخلی می‌شود.

بهترین پرده برای پذیرایی کدام است؟

بهترین پرده پذیرایی از نظر افراد مختلف و برای اتاق ها و سالن های متفاوت، یکسان نیست. برای انتخاب و خرید مناسب‌ترین پرده‌ برای پذیرایی و نشیمن خود لازم است مواردی از این قبیل را در نظر داشته باشید:

پرده پذیرایی

پرده پذیرایی

پرده پذیرایی

[ مجله پرده کلاسیک ]

آخرین مقالات آموزشی برای زیبایی دکور منزل شما