خانه رویاهایتان را با ما بسازید

پرده کلاسیک
پرده پذیرایی

پرده اتاق کودک

همان طور که دکوراسیون خانه اهمیت بالایی دارذ دکوراسیون اتاق کودک نسبت به اینکه فرزند شما بیشترین زمان روز خودش را در آن سپری می کند حتی برای شما باید از دکوراسیون منزلتان مهم تر باشد، چرا که هرچه قدر از طرح و رنگبندی های شاد استفاده کنید می توانید در شخصیت و روحیه فرزندتان تاثیر مهمی داشته باشید.

پرده کلاسیک؛مناسب برای اتاق کودک شما

پرده اتاق کودک شامل انواع پرده های پانچی، پرده شید و زبرا می شود که باعث ایجاد یک پوشش و همچنین ایجاد یک فضای دلنشین و کودکانه در محیط اتاق خواب کودک شما می شود. سعی نموده ایم انواع پرده مورد استفاده در اتاق کودک را معرفی نماییم تا با توجه به موقعیت قرارگیری پنجره، تابش نور به داخل اتاق و همچنین سطح پوشش مورد نیاز اتاق کودک اقدام به انتخاب و خرید پرده کودک مورد نظر خود نمایید.انواع مدل های پرده اتاق کودک :

مدل‌های متنوعی از پرده‌های سنتی و مدرن را می‌توان در اتاق پذیرایی نصب کرد و از نتایج زیبا و تاثیر درخشان آنها بر دکوراسیون داخلی خانه لذت برد. درست است که در بسیاری ساختمان‌های خاص، برای دکور یک پذیراییِ دلپذیر و فاخر باید از گرانترین و مجلل‌ترین پرده مخصوص اتاق پذیرایی استفاده کرد، اما ده ها مدل پرده‌ با قیمت‌های به صرفه در بازار وجود دارند که نه تنها زیبایی آن‌ها کم از گران‌ترین پرده‌ها نداشته، بلکه می‌توانند تناسب و هماهنگی بیشتری با نیازهای انواع پذیرایی داشته باشند.

پرده کرکره‌ای :

پرده‌های کرکره‌ای که این روزها به وفور در دسترس هستند، عنوان پرده جدید اتاق کودک را به خود اختصاص می‌دهند. شما می‌توانید با مکانیزم دستی و یا هوشمند این پرده‌ها را باز و بسته نمایید. همچنین امکان چاپ هر نوع طرحی که باب میل کودک و خانواده باشد بر روی پرده کرکره‌ای است.

پرده پانچی اتاق کودک:

پرده های پانچی تنوع بسیار زیادی دارند و شامل طرح های کودکانه و انیمیشنی می باشند. این پرده ها برای اتاق نوزاد، کودک و حتی اتاق نوجوان مناسب هستند. حرکت پرده های پانچی به صورت افقی می باشد و برای نور گیری اتاق می بایست پرده را کنار بزنید. این پرده ها فاقد دید در شب هستند و نور روز را عبور می دهند اما این نور در حد تابش مستقیم خورشید نمی باشد و تنها اتاق را روشن می کند.

پرده شید اتاق کودک:

پرده های شید نیز مانند پرده های پانچی شامل تنوعی از طرح های کودکانه می باشد. این نوع از پرده ها به صورت عمودی حرکت می نمایند و نحوه روشنایی آنها جمع کردن پرده در قسمت قاب بالای پرده می باشد. این پرده های نیز فاقد دید در شب هستند و می توانید متناسب با نورگیری اتاق کودک خود اقدام به انتخاب آنها نمایید.

پرده زبرا اتاق کودک:

پرده های زبرا ترکیبی از تور و پارچه هستند. این نوع از پرده ها قابلیت بیشتری داشته و شما می توانید با تغییر درجه پوشش تور و پارچه به کار رفته در پرده فضا را روشن یا تاریک نمایید. همچنین این پرده ها حرکت عمودی داشته و در صورتیکه بخواهید نور بیشتری در فضا داشته باشید می توانید پرده را جمع کنید.
پرده شید و پرده زبرا متناسب با ابعاد پنجره اتاق کودک قابل سفارش می باشد.پرده های پانچی تنها ارتفاع قابل سفارش دارند و عرض پرده قابل تغییر نمی باشد.

پرده چاپی :

یکی از انواع پرفروش این پرده‌ها در بازار برای اتاق خواب کودکان، پرده چاپی است. که جنس پارچه اکثر این پرده‌ها از کتان بوده و دارای جنس مقاوم می‌باشند. همچنین قابلیت چاپ طرح‌های متنوع، زیبا و دلخواه روی آن وجود دارد.

پرده شید و پرده زبرا متناسب با ابعاد پنجره اتاق کودک قابل سفارش می باشد.پرده های پانچی تنها ارتفاع قابل سفارش دارند و عرض پرده قابل تغییر نمی باشد.

دیگر پرده‌های مناسب اتاق خواب کودک :

پرده‌هایی مانند پرده لوردراپه، پرده DK ، پرده پلیسه را هم می‌توان در اتاق کودکان و برای پنجره‌های کوچک استفاده نمود. این پرده‌ها نیز در طرح، رنگ ‌های متنوع و مناسب با سلیقه همه افراد در بازار موجود می‌باشند.

پرده کلاسیک

اندازه پرده اتاق خواب کودک

برای قسمت‌هایی از خانه مانند سالن پذیرایی یا اتاق خواب بزرگسالان در صورت کوتاه بودن پنجره‌ پیشنهاد می‌شود تا از پرده‌های بلند استفاده شود زیرا‌ پرده‌های بلند جلوه زیبایی به فضا و محیط می‌دهند . ولی برای اتاق کودکان بهتر است در صورت کوتاه بودن پنجره از پرده‌های کوتاه استفاده نمایید تا قد فرزندتان به آن‌ها نرسد زیرا ممکن است کودکان در هنگام بازی با پرده بلند، آن را بکشند و پرده برسر کودک بیافتد، پارچه پرده را در دهان خود بکنند و یا برروی آن نقاشی بکشند.

پرده زبرا

پرده زبرا از دو لایه پارچه‌ی مخصوص با راه‌هایی از جنس پارچه و توری، ساخته می شود که می توانند با چرخیدن روی یکدیگر حالت‌های مختلفی از جلوه و نوردهی را ایجاد کنند.

پرده شید

پرده شِید نوعی پرده‌ی مدرن است که نصب آن روی پنجره‌ها باعث ایجاد سایه ای خوشایند در محیط داخلی می‌شود.

نکات ضروری در خرید پرده اتاق کودک :

مهمترین نکته‌ای که در خرید پرده برای اتاق کودک باید مد نظر قرار دهید، توجه به نظر خود کودک است. کسی که قرار است بیشتر زمان خود را در اتاق سپری کند، کودک شماست. پس بهتر است که سلیقه‌ی او را هم مد نظر قرار دهید. البته ممکن است پرده‌ی انتخابی کودک، از لحاظ جنس، اندازه یا هر فاکتور دیگری، مورد مناسبی نباشد. در این صورت بهتر است او را برای انتخاب مدلی دیگر قانع کنید. این کار تاثیر خیلی مثبتی روی روحیه‌ی فرزند شما خواهد داشت.

برخی نکات ریز دیگر هم هستند که می‌تواند روی رضایت خرید شما تاثیر بگذارد. به همین دلیل توصیه می‌کنیم برای مشاوره با کارشناسان پردکور در تماس بوده تا یک خرید مطمئن داشته باشید.

پرده پذیرایی

پرده پذیرایی

پرده پذیرایی

[ مجله پرده کلاسیک ]

آخرین مقالات آموزشی برای زیبایی دکور منزل شما