خانه رویاهایتان را با ما بسازید

پرده کلاسیک
پرده پذیرایی

پرده عمودی

مهمترین پرده در خانه‌، پرده پذیرایی است. از آنجا که سالن یا اتاق پذیرایی در بسیاری از خانه‌های ایرانی به عنوان نقطه‌ی کانونی در نظر گرفته می‌شود، انتخاب مناسب‌ترین و بهترین پرده پذیرایی وسواس و توجه بیشتری می‌طلبد.

پرده کلاسیک؛ آرشیوی کامل از انواع پرده‌ها مناسب برای پذیرایی شما

چه در سبک‌های کلاسیک معماری که یک اتاق به محلی برای پذیرایی از مهمان اختصاص داده می‌شد، چه در معماری مدرن و منازل آپارتمانی که اتاق پذیرایی (یا مهمانخانه) با اتاق نشیمن یکی شده اند. بنابراین، لازم است هنگام انتخاب و خرید پرده‌های مناسب پذیرایی، از طرفی زیبایی و آبرومندی پرده و کل دکور از منظر مهمان در نظر گرفته شود و از سویی، نشاط و آرامش لازم برای فضای نشیمن خانواده. میزان ورود نور و همچنین حفظ حریم خصوصی نیز به عهده‌ی پرده‌هاست.
پرده پذیرایی را می‌توان از میان بسیاری از مدل‌های پرده انتخاب کرد. برخی تنها پرده‌های لاکچری و بسیار گران قیمت و با تزئینات زیاد، مانند پرده‌های سلطنتی را برای پذیرایی مناسب می‌دانند. در حالی که با استفاده از پرده‌های ساده‌تر همچون پرده‌های حریر یا توری، یا حتی پرده‌های هازان و زبرا نیز می‌توان شیک ترین پرده‌های پذیرایی را سفارش داد.پرده پذیرایی را می‌توان از میان بسیاری از مدل‌های پرده انتخاب کرد. برخی تنها پرده‌های لاکچری و بسیار گران قیمت و با تزئینات زیاد، مانند پرده‌های سلطنتی را برای پذیرایی مناسب می‌دانند. در حالی که با استفاده از پرده‌های ساده‌تر همچون پرده‌های حریر یا توری، یا حتی پرده‌های هازان و زبرا نیز می‌توان شیک ترین پرده‌های پذیرایی را سفارش داد.

انواع پرده پذیرایی

مدل‌های متنوعی از پرده‌های سنتی و مدرن را می‌توان در اتاق پذیرایی نصب کرد و از نتایج زیبا و تاثیر درخشان آنها بر دکوراسیون داخلی خانه لذت برد. درست است که در بسیاری ساختمان‌های خاص، برای دکور یک پذیراییِ دلپذیر و فاخر باید از گرانترین و مجلل‌ترین پرده مخصوص اتاق پذیرایی استفاده کرد، اما ده ها مدل پرده‌ با قیمت‌های به صرفه در بازار وجود دارند که نه تنها زیبایی آن‌ها کم از گران‌ترین پرده‌ها نداشته، بلکه می‌توانند تناسب و هماهنگی بیشتری با نیازهای انواع پذیرایی داشته باشند.

پرده کلاسیک

جنس پرده‌های پذیرایی

پرده حریر، توری و پرده مخمل از دسته پرده‌های سنتی و پرده‌های شید، زبرا، دو مکانیزم و هازان (کتان) از انواع پرده‌های مدرنی هستند که می‌توانند زینت بخش فضای اتاق پذیرایی شما باشند. مدل‌های متنوعی از پرده‌های والان نیز برای ست کردن با هر یک از پرده‌ها وجود دارد. بهترین و پرفروش‌ترین مدل‌های پرده پذیرایی از هر دوی این دسته‌ها در این صفحه موجود می‌شود. با کلیک روی هر مدل پرده می‌توانید ضمن بررسی خصوصیات آنها، سفارش خرید پرده مورد پسند خود را ثبت نمایید. ویژگی‌‌های هر یک از این مدل پرده‌ها در صفحات معرفی هر کدام آمده است.

پرده زبرا

پرده زبرا از دو لایه پارچه‌ی مخصوص با راه‌هایی از جنس پارچه و توری، ساخته می شود که می توانند با چرخیدن روی یکدیگر حالت‌های مختلفی از جلوه و نوردهی را ایجاد کنند.

پرده شید

پرده شِید نوعی پرده‌ی مدرن است که نصب آن روی پنجره‌ها باعث ایجاد سایه ای خوشایند در محیط داخلی می‌شود.

بهترین پرده برای پذیرایی کدام است؟

بهترین پرده پذیرایی از نظر افراد مختلف و برای اتاق ها و سالن های متفاوت، یکسان نیست. برای انتخاب و خرید مناسب‌ترین پرده‌ برای پذیرایی و نشیمن خود لازم است مواردی از این قبیل را در نظر داشته باشید:

سلیقه و حال و هوایی که می‌خواهید در پذیرایی خود حاکم کنید؛

سلیقه و روحیات شما برای داشتن یک پذیرایی زیبا کافی‌ست. به آن اعتماد کنید. اما چه از گرانقیمت‌ترین و لوکس‌ترین پرده‌های پذیرایی با تزئینات زیاد استفاده کنید، چه ارزان‌ترین و بی تکلف‌ترین پرده‌ها لازم است حال و هوایی را که با نصب انواع پرده در پذیرایی ایجاد می‌شود را در نظر بگیرید. تنوع رنگ پرده‌های مدرن، میزان نور عبوری و طرح آنها دست شما را برای ایجاد نشاط و سرزندگی یا آرامش و سکون را باز می‌گذارد.

سبک دکوراسیون اتاق

سبک دکوراسیون اتاق و هماهنگی پرده با مبلمان و رنگ‌های موجود در اتاق؛ بدیهی است که بهترین پرده سالن پذیرایی یا اتاق نشمین آن است که با سبک مبلمان، تم رنگی و سایر عناصر دکوراسیون داخلی ست شود. برای پذیرایی‌های مجلل و بزرگ بهتر است از پرده‌هایی با والان‌ای پیچیده و پارچه‌های فاخر استفاده شود. اما در پذیرایی‌هایی با چیدمان مدرن و مینیمال، نصب پرده‌های جدید و هماهنگ، همچون پرده شید، زبرا، دو مکانیزم و همچنین پرده هازان (کتان) نتایج زیباتر و دلنشین‌تری در پی دارد. گستردگیِ تنوع رنگ و طرح این پرده‌ها نیز کمک می‌کند که بتوان آن‌ها را با طیف وسیعی از دکورها ست کرد.

اندازه‌ی فضای اتاق، اندازه پنجره‌ها ومیزان نور ورودی؛

اندازه‌ی فضای اتاق، اندازه پنجره‌ها و همچنین میزان نور ورودی؛ به طور کلی، پرده‌های رنگ روشن با نور ورودی بیشتر می‌توانند فضاهای کوچک را بزرگ‌تر جلوه دهند و برعکس. اما در صورت استفاده از پرده‌هایی همچون زبرا، دبل و شِید برای پذیرایی که براحتی میزان عبور نور را کنترل می‌کنند، مهم نیست رنگ پرده روشن یا تیره باشد. چرا که با استفاده از این پرده‌ها -فارغ از هر رنگی که داشته باشند- می‌توانید حالات مختلف نوردهی مناسب اتاق خود را تنظیم کنید. این پرده‌ها حالت‌های تاریک، سایه روشن و پر نور را در حالی ارائه می‌دهند که دید مزاحم بیرونی را کاملاً مسدود می‌کنند. از طرفی، برای پنجره‌های بسیار بزرگ استفاده از پرده‌های حریر، توری یا هازان می‌تواند گزینه‌ای بهتر باشد.

قابلیت شست و شوی پرده؛

قابلیت شست و شوی پرده؛ یکی از مهمترین ویژگی‌های بهترین پرده برای پذیرایی، امکان شست و شو و راحتیِ این کار است. شستن اغلب پرده‌های سنتی کاری‌ست دشوار و در صورت سپردن به خشکشویی، پرهزینه. در حالی که تمیز کردن پرده‌های جدیدتر بسیار راحت‌تر بوده و حتی مدل‌هایی همچون پرده شِید نانو براحتی کثیف نشده و ممکن است حتی نیازی به شست و شو نداشته باشند! بعلاوه، پرده‌های مدرن را با استفاده از جارو برقی و بخارشو می‌تواند تمیز کرد.

دکوری پرده و ابزار جانبی همچون ریموت کنترل پرده؛

دکوری پرده و ابزار جانبی همچون ریموت کنترل پرده؛ منظور از دکوری پرده، والان و ابزاری همچون دستک‌هاست. پرده‌های حریر برای پذیرایی را می‌توان با انواع والان ست کرد. والان‌های باکس و ساده مانند والان پلیسه ای را می‌توان برا پرده‌های مدرن نیز نصب کرد. اما یک مزیت پرده‌های دارای مکانیزم، مانند انواع زبرا و شید، آن است که می‌توان آن‌ها را با ریموت کنترل پرده سفارش داد. پرده‌های ریموت دار علاوه بر اتاق‌های معمولی، برای اتاق سالمندان، اتاق کودکان یا اتاق‌هایی که پنجره‌ی آنها در مکانی با دسترسی دشوار قرار دارد، بسیار کاربردی هستند.

قیمت پرده متناسب با بودجه؛

قیمت پرده متناسب با بودجه؛ لازم است زیبایی و کارایی بهترین پرده پذیرایی با قیمت آن متناسب باشد. این موارد الزاماً با صرف هزینه‌های گزاف تامین نمی‌شوند. چه بسا پرده‌هایی بسیار ارزان‌قیمت خریداری کنید که به مراتب کاراتر و زیباتر از پرده‌های دیگر با چند برابر قیمت! پرده‌های حریر، هازان و انواع پرده دارای مکانیزم تناسب خوبی بین زیبایی، کارایی و بودجه ایجاد می‌کنند.

پرده پذیرایی

پرده پذیرایی

پرده پذیرایی

[ مجله پرده کلاسیک ]

آخرین مقالات آموزشی برای زیبایی دکور منزل شما